Пам'ятка з безпеки життєдіяльності під час канікул

Шановні батьки!

Тривають канікули. Ви несете відповідальність за збереження життя дітей.

Нагадайте дітям правила дорожнього руху. Не дозволяйте їм їздити на велосипедах, мопедах, мотоциклах та інших транспортних засобах. Їздити на велосипедах дозволяється з 14 років, а на мопедах – з 16 років.

Забороніть дітям гратися сірниками, розпалювати вогнища, користуватися вибухонебезпечними речовинами. Дитині не повинна бути доступна холодна і вибухонебезпечна зброя. Бережіть дітей від простудних та інфекційних захворювань.  Діти повинні знати і дотримуватися правил пожежної безпеки, поведінки з газом, електроприладами, гостроріжучими предметами. Будьте обережними в місцях, де застосовуються отрутохімікати. При сильному вітрі можуть бути обірвані електродроти, не підходьте і не чіпайте їх самі і не дозволяйте це робити дітям.

Подбайте про те, щоб ваша дитина не мала вільного доступу до лікарських препаратів.

Дітям забороняється:

• збирати металобрухт:

• брати в руки невідомі, вибухонебезпечні та легкозаймисті предмети;

• дратувати бродячих собак, котів та інших тварин;

• збирати, купувати та вживати гриби;

• палити цигарки, вживати алкогольні та енергетичні напої, наркотичні речовини;

• спілкуватися з незнайомими людьми;

• купатися в зрошувальних та водостічних каналах, ямах;

• ловити павуків, жуків, ящірок, змій.

Подбайте, щоб у дітей не було сонячних та теплових ударів, харчових отруєнь. Прослідкуйте, щоб діти не одержали отруєнь ядохімікатами та рослинами, обробленими цими речовинами. Бережіть дітей від поранень сільськогосподарським інвентарем.

Подбайте про організований відпочинок ваших дітей під час канікул (крім телевізора і комп’ютера є ще художні книги і багато інших цікавих, потрібних і корисних справ). Нагадайте їм правила поведінки в громадських місцях та про культуру спілкування.

Ваші діти повинні бути вдома о 21.00